کارتن سه لایه

کارتن سه لایه

کارتن سه لایه یکی از پرکاربردترین انواع کارتن در صنعت چاپ و بسته بندی به شمار می رود. کارتن سه لا و کارتن 3 لایه نام های دیگر این نوع کارتن هستند. این نوع کارتن با ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شود و از استحکام مناسبی هم برخوردار است. جنس لایه های به کار رفته در این نوع کارتن می تواند متفاوت باشد و برای هر نوع محصولی قابل استفاده خواهد بود. 

جنس کارتن ۳ لایه

جنس کارتن ۳ لایه ، کارتن سه لایه همانگونه که از نامش پیداست از سه لایه کاغذ تشکیل شده که جنس آن ها با توجه به کاربرد کارتن ممکن است متفاوت باشد. میزان استحکام و مقاومت کاتن های سه لایه بسیار مناسب و مطلوب بوده و می توانند به خوبی از محصول مورد نظر محافظت کنند. البته بسته به جنس کاغذ، میزان مقاومت آن قابل تغییر خواهد بود و حتی برخی از انواع آن ها کاملا ضدآب هستند.

از طرفی دیگر، این کارتن ها نسبت به انواع 5 و 7 لایه از قیمتی بسیار مقرون به صرفه تر برخوردارند. بنابراین می توانند یک انتخاب هوشمندانه برای بسته بندی و حمل و نقل محصولات مختلف به شمار می روند.

انواع کارتن های سه لا

کارتن های سه لایه از نظر ارتفاع لایه میانی یا همان فلوتینگ به انواع زیر تقسیم می شوند:

 • کارتن های B فلوت
 • کارتن های C فلوت
 • کارتن های E فلوت
 • کارتن های F فلوت

لایه های کارتن سه لایه

کارتن های سه لایه از یک لایه فلوت و دو لایه لاینر مسطح در اطراف آن تشکیل شده اند. لایه فلوت معمولا از ضخامت بیشتری هم برخوردار است. منظور از لایه فلوت، همان کاغذ موج داری است که در میانه ورق کارتن وجود دارد.

تمام لایه های کارتن به کمک چسب مخصوص به هم متصل شده اند و همانطور که گفتیم استحکام آن ها هم با توجه به جنسشان متفاوت خواهد بود.

کاربردهای کارتن 3 لایه

کارتن سه لایه با توجه به جنس و میزان مقاومتشان برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال این کارتن ها برای استفاده در بسته بندی صنایع غذایی، صنایع دارویی، محصولات صادراتی و… کاربرد دارند. از جمله مهمترین کاربردهای کارتن سه لا عبارتند از :

 • کارتن میوه 3 لایه
 • کارتن تخم مرغ سه لایه
 • کارتن مواد غذایی
 • کارتن خرما
 • کارتن لوازم یدکی
 • کارتن لوازم تحریر

در واقع به دلیل اینکه کارتن های سه لایه از استحکام مناسبی برخوردارند و قیمت آن ها هم نسبت به انواع دیگر بهتر است، رایج ترین نوع کارتن به شمار می روند.

تولیدکننده کارتن سه لایه

برای تولید کارتن سه لایه از دستگاه ها و تجهیزات خاصی استفاده می شود. به کمک این دستگاه ها، ورق های کارتن با ابعاد برنامه ریزی شده برش خورده و سپس لایه ها به هم چسبانده می شوند. بعد از آن نوبت به اتصال ورق های سه لایه به یکدیگر و ساخت کارتن می رسد.

برخی از مهم ترین دستگاه هایی که برای ساخت کارتن سه لایه مورد استفاده قرار می گیرند شامل موارد زیر میشود:

 • دستگاه ورق سازی
 • دستگاه برش
 • ماشین دایکات
 • دستگاه چاپ
 • دستگاه لب چسب
 • منگنه

خط تولید کارتن ۳ لایه

در کارخانه کارتن تندیس مینو ، خط تولید انواع کارتن های 3 لایه، 5 لایه وجود دارد. این کارخانه به بهترین و مدرن ترین دستگاه ها مجهز شده است و کارتن های سه لایه بسیار با کیفیتی تولید می کند. تندیس مینو  با در اختیار داشتن دستگاه پیشرفته ورق سازی , یکی از بزرگترین و به روزترین کارخانه های تولید کننده کارتن 3 لایه در استان زنجان  می باشد.

مواد اولیه استفاده شده در خط تولید این کارخانه بسیار مرغوب بوده و همین موضوع کیفیت نهایی کارتن ها را بالاتر خواهد برد.

مراحل چاپ کارتن سه لایه

برای چاپ روی کارتن های سه لایه می توان از دستگاه های چاپ مختلف استفاده کرد. این دستگاه ها با توجه به درخواست مشتری، طرح روی کارتن را به صورت رنگی یا تک رنگ چاپ خواهند کرد. لازم به ذکر است کیفیت چاپ با توجه به نوع دستگاه مختلف بوده و این میزان کیفیت روی قیمت نهایی کارتن هم تاثیرگذار خواهد بود. انواع چاپ فلکسو و همچنین لمینت قابل اجرا روی کارتن های 3 لایه هستند. انواع کارتن لمینتی 3 لا برای بسته بندی کالا با اهداف مارکتینگ و صادرات میوه به کار میروند.

قیمت کارتن سه لایه

تاثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت کارتن سه لایه، نوع کاغذ استفاده شده برای ساخت آن می باشد. چرا که کاغذ بیشترین ماده برای ساخت کارتن به شمار می رود و هرچقدر کیفیت آن بهتر باشد، قیمت نهایی کارتن بیشتر خواهد شد. بعد از آن، مواردی همچون ابعاد کارتن، تعداد سفارش، نوع چاپ و… در قیمت کارتن تاثیر خواهند داشت.

آدرس کارخانه : استان زنجان – شهرستان خرمدره – جنب کارخانه مینو – خیابان ترابی

آدرس دفتر فروش تهران : کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج – گروه صنعتی مینو – ساختمان پارس گستر مینو

تلفن کارخانه : 2-35589121 024

تلفن واحد فروش :44543795 021